Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak správně pečovat o osmáka

29. 9. 2008

Osmák na procházcePÉČE O OSMÁKA

 

Osmáci nejsou moc nároční na péči. Ke spokojenosti jim stačí každý den čerstvá voda, krmení a asi třikrát týdně písek pro činčily na koupání. Nesmíte je koupat ve vodě!!! To by je mohlo i zabít.

Klec, nebo terárko kde přebývají byste měli čistit potřeby. Stačí třeba vybrat zamočené rohy několikrát do týdne a samotnou klec vyčistit třeba jednou za čtrnáct dní. Hlavně by to nemělo moc smrdět.

K péči o osmáky patří také čas, který jim věnujete, tzn. hlazení.

 

Každodenní péče

Každý den dejte osmákům krmení, vyměňte vodu a můžete vyndat znečištěné části podestýlky z klece.

Každý den si s osmáky hrajte, aby neměli“citové strádání“. Pusťte je také po pokoji, aby se mohl pořádně proběhnout, pozor ale na dráty a různé díry. Osmák by tam mohl zalézt, ztratit se a nakousnutím drátů by si mohl vážně ublížit!!!

 

Hraní a mazlení

Osmáci jsou velice společenská zvířátka a proto mají rádi hlazení. Pusťte je po pokoji a nechte je běhat. Po půl hodině se unaví a budou tak akorát přítulní, zkuste je hladit za oušky a na bříšku, to mají někteří rádi. Když jsou ospalí a neutíkají, můžete je hladit tak dlouho, dokud neusnou.

 

Zásady zacházení s osmákem

Když budete chtít vyndat osmáka z klece, musíte opatrně a musíte ho mít už ochočeného. Když si ho budete brát ze shora, patrně vás kousne, protože si bude myslet, že jste dravec a právě jste ho ulovil. Jednoduše před něj dejte ruku a počkejte, až na ní vleze. Osmáci většinou nekoušou, ale jestli vás kousne, myslí to většinou přátelsky. Osmák obvykle nevydrží sedět na jednom místě a leze po vás. Velmi oblíbené místečko je na krku.

 

Náhledy fotografií ze složky Osmák degu

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

OSMÁK DEGU

(Adéla Kokešová, 25. 12. 2019 9:57)

Velmi mi to pomohlo.
Ale mohly byste tam prosím dát něco o prvním seznamením?!